You are here

Izdots Daces Judinas detektīvromāns «Dīvainais Līgovakars»

  TVNET, 2012. gada 25. jūlijā

  Apgāds «Zvaigzne ABC» laidis klajā žurnālistes un rakstnieces Daces Judinas ironisko mūsdienu detektīvu «Dīvainais Līgovakars», informē apgāda pārstāvji.

  Daces Judinas jaunākais darbs - detektīvromāns «Dīvainais Līgovakars» - tapis sērijā «Izmeklē Anna Elizabete» un stāsta gan par mūsdienām, gan par septiņdesmit gadus seniem notikumiem, taču iesākas pavisam vienkārši: «Annas Elizabetes svētku aģentūra organizē grandiozu vasaras saulgriežu balli. Mežāju pagastā tādas nav bijis kopš pirmās brīvvalsts laikiem. Svētku priekšvakarā Annas draugi Pūču salā atrod pusgadsimtu vecus kaulus un apraktu lādi ar seniem dokumentiem, kas liecina – pirms septiņdesmit gadiem te izdarīti šausmīgi noziegumi.

  Pagasta ļaudis par pagātni labprāt nerunā, lai nenotiek kāda nelaime... Bet ir jau par vēlu... Balles naktī neilgi pēc pusnakts bez vēsts pazūd Annas draudzene Zane, bet nākamajā dienā tiek nogalināts pagasta šoferis Antons un aplaupīts ciema veikals.

  Vecākie mežājnieki ir uztraukti – tā jau reiz ir bijis... vēsture atkārtojas... atkal pazūd cilvēki... gaidāmas nelaimes... būs vēl citi upuri. Taču vietējās varas pārstāvji uz notikušo nereaģē. Anna Elizabete ar draugiem – policijas majoru Miku Kaķīti un atvaļināto policijas ģenerāli Kārli Basu – sāk izmeklēšanu paši, un tā viņus aizved septiņdesmit gadu tālā pagātnē, atklājot asinis stindzinošu, zvērisku noziegumu ķēdi. Diemžēl senie noziegumi un nelietības turpinās arī šodien... Vai tiešām nav ne pagātnes, ne tagadnes, ne nākotnes, ir tikai laiks un mēs tajā?»

  «Dīvainais Līgovakars» ir romāns, kas šovasar noteikti jāizlasa - gan tāpēc, ka latviešu autore, gan tāpēc, ka notikumi skar mūsu tautas pagātni, gan tāpēc, ka trakoti aizraujošs un interesants.

  Iepriekš Dacei Judinai iznākuši divi romāni: «Tik vienkārši» un «Tase melnas kafijas», kurš aizsāka mūsdienīgo detektīvromānu sēriju «Izmeklē Anna Elizabete».

  Šodien, 25. jūlijā, plkst.18 esat mīļi gaidīti žurnālistes un rakstnieces Daces Judinas ironiskā mūsdienu detektīva «Dīvainais Līgovakars» atvēršanas svētkos un Detektīvu Kluba vasaras sanākšanā Zvaigznes ABC pagrabzālē, K.Valdemāra ielā 6.

  Pasākuma gaitā risināsies «Lielā konkursa detektīvmīļiem» finālistu sacensības un apbalvošana. Viegli noslēpumainā gaisotnē tiks atvērts romāns «Dīvainais Līgovakars», pasākumu vadīs un ar romāna fragmentiem iepazīstinās Urķīgais Detektīvs Jānis Skanis. Ar muzikālām improvizācijām pasākuma programmu kuplinās mūzikas studijas «Grieži» vadītājs Jānis Radziņš. Būs iespēja saņemt autogrāfus un aprunāties ar rakstnieci.

  TVNET